понеділок, 24 жовтня 2016 р.

Документальна стрічка "Жива ватра" у Тернополі

Документальна стрічка «Жива Ватра» стала підсумком 10-річного дослідження режисером Остапом Костюком гуцульської культури. Самі зйомки тривали чотири роки.

Герої «Живої ватри» — 82-річний Іван Бесащук, 10-річний Іванко Михайлюк та його хресний батько, 39-річний Василь Тонюк. Василь — суворий і зібраний чолов’яга — керує полониною Радул, що залишилася єдиною з 78 полонин району, де займаються вівчарством. 
Бесащук ходив з отарами в гори 40 років, а зараз, овдовівши, доживає віку сам у хаті й поринає у спогади. Іванко тільки засвоює початки вівчарства. Жива ватра — вогонь, добутий тертям дерева і підтримуваний упродовж чотиримісячного полонинського сезону.

середа, 19 жовтня 2016 р.

вівторок, 18 жовтня 2016 р.

понеділок, 17 жовтня 2016 р.

ЦВК відмовилася призначити перші вибори у 28 ОТГ

18 жовтня - прес-конференція «Відмова ЦВК призначити перші вибори у 28 об’єднаних громадах – виконання законів чи політична гра?»

18 жовтня 2016 року в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, Український Дім) відбудеться прес-конференція на тему: «Відмова ЦВК призначити перші вибори у 28 об’єднаних громадах – виконання законів чи політична гра?».

Початок о 15:00.

Від карпатських вершин до вершин влади

 Від карпатських вершин до вершин влади: 15 жовтня розпочався навчальний процес у Школі політичного лобіювання в рамках проекту «Розбудова політичного українського лобі жінок»

неділя, 16 жовтня 2016 р.

Про реформу місцевого самоврядування

18 жовтня з 10:00 по 14:00 год. у сесійній залі Тернопільської міської ради всеукраїнська  ініціатива “Активна громада” організовує форум «Реформа місцевого самоврядування, проблеми та перспективи», який має на меті представити успіхи та проблеми ходу реформи місцевого самоврядування у м. Тернопіль та інших міст області.

четвер, 13 жовтня 2016 р.

Роль жінки в розвитку сільських територій

Напередодні Міжнародного дня сільських жінок, який відзначають 15 жовтня, за круглим столом у Києві зібралися найвпливовіші представниці влади, бізнесу, освіти, медіа та громадянського сектору, аби на основі найкращих українських і світових практик об’єднати зусилля для розвитку найвіддаленіших сільських територій країни. Організаторами заходу «Роль жінки у сталому розвитку сільських територій в Україні» став БФ «Зміцнення громад», Фундація «Аграрна наддержава», Український кооперативний альянс, Європейська соціальна академія і Перший національний аграрний кооператив (ПНАК).

середа, 12 жовтня 2016 р.

У Шумську відкрито ЦНАП

Як передає кореспондент УНІАН, участь у відкритті Шумського центру надання адміністративних послуг взяли Віце-прем`єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, голова облдержадміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, менеджер проектів Представництва ЄС в Україні Мирослава Дідух, міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Хендрік ван Зіл, народні депутати від Тернопільщини, голови об`єднаних територіальних громад краю, жителі Шумська. 

Конференція Академії спроможності громад



Запрошуємо представників органів влади та громадських організацій, усіх зацікавлених до участі в підсумковому заході проекту - міжнародній конференції «Розвиток спроможності громад – досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства». Конференція пройде за участі представників партнерів проекту з України, Молдови, Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини, учасників всіх етапі реалізації проекту, представників громадськості і органів влади та зацікавлених осіб. 

Шумська ОТГ :здобутки у 2016

неділя, 9 жовтня 2016 р.

середа, 5 жовтня 2016 р.

Селяни заявляють про примус

Мешканці села Подорожнє Світловодського району не хочуть об’єднуватися у територіальну громаду з селом Велика Андрусівка. Процес об’єднання у територіальну громаду в Світловодскому районі вже переріс у локальне протистояння.
Активісти з села Подорожнє заявляють, що влада, без їх відома вирішила об’єднати їхнє село з Великою Андрусівкою.

понеділок, 3 жовтня 2016 р.

Як відповідально інформувати громаду

Протягом 29 вересня – 1 жовтня в Івано-Франківську тривали заняття в рамках тренінгу «Інформуй громаду відповідально». Його організатором є Вінницька обласна організація МГО «Україна-Польща-Німеччина» за ініціативи та підтримки представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні. Мета проекту – підвищення рівня поінформованості населення щодо процесу децентралізації та добровільного об’єднання територіальних громад.