субота, 7 квітня 2012 р.

Меморандум коаліції «За прозорі вибори»


Тернопіль                                                              06 квітня 2012 року
Ми, представники неурядових організацій та громадських рухів Тернопільщини декларуємо підтримку Заяві Четвертого форуму ГАУ про щодо виборів народних депутатів у 2012 році. Переконані, що ці вибори багато в чому визначать суспільно-політичний вектор розвитку нашої держави. Зокрема українське суспільство та міжнародна спільнота отримають чітку відповідь: чи піде Україна шляхом демократії і засвідчить свою відданість демократичним цінностям – цінностям свободи та прав людини, чи вона остаточно поверне на шлях адміністративної, керованої демократії.

Діюча влада на чолі із Президентом України Віктором Януковичем та керівництво Тернопільської ОДА у ході проведення виборів повинна зосередитися на забезпеченні рівності прав усіх суб’єктів виборчого процесу, зробити все можливе, аби політичні сили і політики, незалежно від того, де вони знаходяться – при владі чи в опозиції – мали рівні права і можливості на цих парламентських перегонах.
Ми закликаємо усі політичні партії до прозорого та відкритого формування власних партійних списків та висування кандидатів по мажоритарних виборчих округах, у тому числі на основі праймеріз.
Ми закликаємо засоби масової інформації утриматися від публікацій замовних матеріалів.
Ми готові координувати свою діяльність з усіма політичними силами та кандидатами, які дійсно виступають за проведення чесних, прозорих та демократичних виборів в Україні, зокрема у питаннях моніторингу виборчого процесу та використання нових медіа. Вважаємо, що з метою налагодження більш ефективної діяльності громадськості, необхідно об’єднати зусилля усіх громадських організацій так, щоб переважна більшість виборчих дільниць не залишилася поза увагою міжнародних або українських громадських спостерігачів і заявляємо про створення під егідою Громадянської асамблеї України коаліції НУО Тернопільщини « За прозорі вибори», як спільного центру координації громадянських ініціатив Тернопільщини щодо забезпечення проведення чесних, прозорих та демократичних виборів і запрошуємо всіх, хто виступає за чесні вибори до співпраці.
Меморандум відкритий до підписання

Немає коментарів:

Дописати коментар