четвер, 5 вересня 2013 р.

TV-4: Громадські діячі за відповідальну владу

За відповідальну владу в Україні виступають громадські діячі, які ініціювали однойменну кампанію. Круглий стіл на цю тему вже відбувся у Тернополі. На черзі - інші українські міста. Організатори презентували і пропонують обговорити розроблений ними законопроект "Про владу в Україні", який, на їхню думку, дасть можливість людям відкликати  обранців різних рівнів, не чекаючи наступних виборів.

Український народ, як студенти.  Молоді люди - від сесії до сесії, старші - від виборів до виборів. От тільки, якщо рівень знань студента залежить від його щоденних зусиль, то громадяни нашої держави змінити щось можуть лише раз у кілька років, вважають активісти.

Ярослав Погарський, політик, співавтор ідеї: "Сьогодні часто звинувачують українських громадян в тому, що вони інертні, пасивні. Але громадяни України не мають можливості впливати на владу, центральну чи місцеву, інакше, ніж раз на 5 років. Тобто раз проголосували, а потім не мають механізму і інструментів впливати реально, ефективно на владні чинники".

Зрештою, частина людей залишаються бездіяльними, інші вдаються до радикальних і не завжди законних дій, як от народні бунти чи штурми міліцейських відділків. Один з останніх прикладів - події у Врадіївці на Миколаївщині.

Володимир Ханас, керівник проектів інформаційного центру "Майдан Моніторинг": "Коли відбувалися події у Врадіївці, в середовищі правозахисників, юристів, йшло активне обговорення, яким чином кваліфікувати ці дії. Там було більше запитань, ніж відповідей, бо, з одного боку, порушувались певні законодавчі норми, а з другого боку безвідповідальність влади якраз спонукала до режиму спротиву".

Саме бездіяльність влади та неефективність опозиції, переконанані активісти - причина наших бід. Адже покладені на них функції, урядовці по суті не виконують.

Ігор Курус, координатор громадської ініціативи "За відповідальну владу": "Найбільше людей цікавить низькі зарплати, тобто економічну функцію влада не виконує, або виконує на свою користь, високі ціни, низький рівень соціальних гарантій, неможливість знайти хорошу роботу, це питання соціальної функції. Незахищеність простої людини перед владою, корупція, відсутність перспективи на майбутнє у дітей. Тобто фактично три важливих функції, які має виконувати влада, вона не виконує. На думку людей".

Ініціатори кампанії "За відповідальну владу" проблему обговорюють вже неперший місяць. І не просто обговорюють, вже знайшли для людей інструменти впливу на чиновників - закон України "Про владу в Україні".

Ігор Курус, координатор громадської ініціативи "За відповідальну владу": "Закон, який я зараз буду вам презентувати, покликаний надати громадянам можливість відкликати посадовців, які обрані, тобто міських голів, депутатів всіх рівнві. І що для нас позитивне, це те, що ми знайшли механізм відкликання народних депутатів без зміни до Конституції України".

Ігор Гірчак, громадський діяч: "Варто в цьому законопроекті значну частину приділити тому, як безпосередній мешканець села, селища, міста може впливати в першу чергу на ту владу, яка є на його території, а вже потім йти до Генпрокуратури, Верховної Ради чи Адміністрації Президента...
На місцевому рівні потрібно відновити повністю мажоритарну систему виборів, коли виборець знає свого кандидата, він не сидить десь в Києві, а є на місці".

Концепція законопроекту потребує детального обговорення. Тому круглі столи на цю тему відбуватимуться і в інших містах. Ініціатори хочуть почути думку людей про те, якою має бути виборча система в Україні, який спосіб відкликання потрібно запровадити, який відсоток громадян мають право відкликати посадовців, і яких саме, хто має право ініціювати цю процедуру.

Немає коментарів:

Дописати коментар