вівторок, 5 січня 2016 р.

У Шумську та Залозцях мешканців належним чином інформують про місцеві бюджети

Представники коаліції "Своє" надіслали запит із семи питань районні ради та адміністрації, а також міські та селищні ради. Всього 71 запит. Відповіді отримали тільки від 56 респондентів. 39  повідомили, що інформацію публікували або на сайтах, або в районних газетах. У селищних та окремих міських  радах, відповідно до наданих відповідей , інформацію про бюджет можна було знайти на стендах або щитах.


Звіти про виконання бюджетів публікували тільки 35 органів місцевої влади. Щодо звітів перед громадою, то їх провели тільки 13 об’єктів дослідження. Як інформують своїх громадян органи місцевого самоврядування Тернопільщини на інформаційних стендах вирішили з*ясувати під час моніторингових поїздок. Про одну з таких поїздок розповів керівник проекту Володимир Ханас: "Ця поїздка виявилась досить цікавою з огляду на те, що ми побачили як в абсолютно похожих умовах, по-різному діють посадові особи місцевого самоврядування. Так у м. Ланівці навіть після того, як взнали про передачу документів Уповноваженому Верховної Ради з прав людини про порушення законодавства - не зробили нічого, аби виправити ситуацію з інформуванням мешканців територіальної громади. Зате приємно здивувало відвідання м.Шумська. Місто стало центром новоствореної територіальної громади і коридори нагадували радше людський вулик. Інформаційний стенд був наявний і на ньому було багато актуальної інформації.
Секретар громади вичерпно відповіла на всі запитання, розповіла про проблеми , котрі постали перед громадою у нових умовах. Наявний був інформаційний стенд і м. Почаєві.
Інформаційний стенд смт. Залозці розміщений на вулиці - і окрім офіційних документів ради  в т.ч і з питань бюджету, містись цікаву інформацію для мешканців селища про їх можливості брати участь у житті територіальної громади.
Ми відвідали також Вишнівецьку раду, але пересвідчитись у наявності інформаційного стенду було неможливо через ремонт, котрий там відбувався. Поза планом ми відвідали також новостворену Лопушненську територіальну громаду, Варто відзначити, що посадові особи використовують наявні можливості для інформування мешканців.

Немає коментарів:

Дописати коментар