вівторок, 22 березня 2016 р.

Нова маршрутна карта відновлення територій Чорнобиля

Україна продовжить співпрацю з Урядом Німеччини щодо будівництва об’єкту «Укриття» на Чорнобильській АЕС.
«Є чітка позиція і наміри продовжити роботу з відновлення регіону та зробити його інвестиційно привабливим, а також запустити науково-дослідні проекти. У зв’язку з цим, 25 квітня 2016 року запланована Донорська конференція спільно з Урядом Німеччини, де ми готові запропонувати нову маршрутну карту відновлення територій», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

Атомна енергія і сталий розвиток

Запрошуємо Вас та Ваших колег взяти участь у роботі форуму «Атомна енергія, сталий розвиток», який відбудеться в рамках заходів до 30-х роковин Чорнобильської трагедії
У квітні цього року ми підводимо перші масштабні підсумки тридцятирічного досвіду подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу і знаходження нових точок зростання.

Стратегічна сесія у Чорткові


ЗАПРОШУЄМО МЕШКАНЦІВ ЧОРТКОВА ДО УЧАСТІ У СТРАТЕГІЧНІЙ СЕСІЇ
«Бачення та стратегічні пріоритети розвитку міста»

Захід пройде 26 березня у Чорткові. Під час стратегічної сесії буде напрацьовано бачення розвитку міста до 2030 року, основні цілі та проекти для їх досягнення. 
Місце проведення: сесійна зала Чортківської міської ради (Адреса: вул. Шевченка, 21, ІІ поверх). 
Початок реєстрації учасників о 9.30 год.

понеділок, 21 березня 2016 р.

Кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури

Кожна об’єднана громада гарантовано отримає кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури
До бюджетів об’єднаних громад кошти державної субвенцій на розвиток інфраструктури перераховуватимуться вже з наступного місяця.
Про це повідомила заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Людмила Даменцова під час прямого ефіру на Українському радіо.

неділя, 20 березня 2016 р.

вівторок, 15 березня 2016 р.

Самостійність вчинення нотаріальних дій

Ради об’єднаних громад самостійно вирішують організаційні питання щодо вчинення нотаріальних дій на своїй території
Мінрегіон України направив обласним державним адміністраціям листа, в якому роз’яснюється питання подальшого здійснення повноважень з вчинення нотаріальних дій та реєстрації актів цивільного стану громадян виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад, утворених в результаті об`єднання.

вівторок, 8 березня 2016 р.

Фінський інститут державного управління.

День перший. Фінський інститут державного управління.
Мої замальовки за перший день у Хельсінки. Сьогодні в основному про державну службу і навчання державних службовців. 
Отже, спеціального органу влади, який "опікується" держ. службовцями в Фінлянляндії немає, ці питання під Мінфіном. У фінів відкрита система державної служби з елементами карєри. Тобто, наприклад, якщо звільнилась посада директора департаменту - то на заміщення може претендувати будь-яка особа, яка відповідає вимогам і оголошується конкурс. Тільки у поліції, безпека і тому подібне існує поняття карєрних сходів.

Село може ожити...

Ситуація така, що я приїхала в своє рідне село продовжити Майдан. Мене мучила совість, що хтось загинув поруч зі мною, а я захотіла залишитися здоровою. 18 лютого, коли Беркут нас гнав по Інститутській, я просила Бога оберегти мене цілу, бо я нічого вартісного не зробила. Сьогодні мені не соромно порозмовляти з Тими, хто тримає небо. Мені вдалося!

субота, 5 березня 2016 р.

Формувати стратегічні плани розвитку громад


Однією з найактивніших учасниць першого семінару проекту "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства" була Оля Безпалько. Своєю візію майбуньої співпраці вона охоче ділилась з іншими учасниками. Зокрема Оля вважає, що "Формування стратегій розвитку об'єднананих територіальних громад - перспективне питання сьогодення. Актуальність виникає одразу після об'єднання, адже об'єднані громади мають визначити своє майбутнє бачення розвитку, і не два чи три роки, як звикли до того робити, а мінімум 7-10 років.
Запорука ефективної Стратегії:

Семінар завершився. Робота триває

Сьогодні у Вінниці завершився перший семінар проекту "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства". Наталя Болховська запропонувала своє бачення ролі медіа у розвитку місцевих громад. А учасники семінару отримали заслужені сертифікати. Робота проекту триває.

пʼятниця, 4 березня 2016 р.

Вячеслав Бурлаку: О Еврорегионе "Днестр"

Участие в Еврорегионе «Днестр» позволит и в будущем оперативно решать приграничные проблемы на местном уровне, создавать гибкие хозяйственные структуры с привлечением внешних инвестиций для строительства и расширения инфраструктуры, налаживать приграничную торговлю, туризм, расширять сотрудничество в культурной, социальной, природоохранной и других областях.

ШЕНГЕН ЗА ВІДБИТКАМИ ПАЛЬЦІВ: ЯК ЗМІНИЛАСЬ ВІЗОВА ПРАКТИКА КРАЇН ЄС?

Для тих,  кого цікавлять останні тенденції  видачі віз українцям країнами Шенгену та знаходиться у Києві,  громадська Організація “Європа без Бар’єрів”  запрошує взяти участь у роботі круглого столу  на тему:

"ШЕНГЕН ЗА ВІДБИТКАМИ ПАЛЬЦІВ: ЯК ЗМІНИЛАСЬ ВІЗОВА ПРАКТИКА КРАЇН ЄС?"

Захід відбудеться 10 березня 2016 року, з 12-30 до 14-30 у приміщенні Українського національного інформаційного агентства «УКРІНФОРМ»,За адресою, м. Київ,  вул. Б.Хмельницького 8/16, за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження»

Людмила Юрчук про методичний посібник

У Вінниці триває семінар проекту "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства". Вчора відбулась сесія, що стосується об''єднання територіальних громад, котру провів Андрій Кавунець. Своїм коментарем поділилася учасниця семінару, завідувач кафедрою управління та адміністрування Вінницької академії неперервної освіти Людмила Юрчук.

четвер, 3 березня 2016 р.

Іван Кірьяк про завдання примара

У Вінниці триває реалізація проекту "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства". У третій день семінару представники органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, журналісти  та експерти з України та Молдови ознайомилися з механізмами участі громадськості в процесах прийняття рішень. 

Підтримано 16 бережанських проектів

23 лютого 2016 року відбулось чергове засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
Загалом експерти оцінили 300 інвестиційних проектів, у результаті рейтингової оцінки відібрано 59 проектів, які запропоновано включити в узагальнений перелік і направити на розгляд Мінрегіону України в установленому порядку.

Місцеве самоврядування на Донбасі: проблеми та перспективи розвитку

Українська миротворча школа
Інформаційний центр Майдан Моніторинг м. Київ
Центр близькосхідних досліджень м. Київ
Донецький національний технічний університет
Донецька обласна державна адміністрація
Громадська рада при Міністерстві освіти та науки України


Друга міжнародна науково-практична конференція
«Місцеве самоврядування на Донбасі: проблеми та перспективи розвитку»

Конференція відбудеться 16 березня  2016 року о 13.00

середа, 2 березня 2016 р.

Генеральна схема планування територій України

В Мінрегіоні обговорили необхідність формування нової Генеральної схеми планування території України як інтерактивної моделюючої системи управління державою, що визначатиме стратегію просторового розвитку України.
Перехід на таку модель забезпечить регулярну актуалізацію даних, поточний аналіз стану та моделювання стратегії регіонального розвитку, доступність інформації для прийняття управлінських рішень на державному, регіональному та місцевому рівнях.

Урбаністичні стратегії в історичних містах

В Сороках пройшла перша зустріч місцевих учасників проекту «Урбаністичні стратегії, які визначаються громадянами в історичних містах» (COMUS). Серед учасників зустрічі були держсекретар Міністерства культури Молдови Андрій Кистол, віце-примар Сорок Феодосій Бордіян, начальник Управління культури і туризму Григорій Букетару, головний архітектор міста Григорій Гуцу, директор Музею історії та етнографії Микола Булат, голова асоціації «Соарта» Ася Рейлян і інші.

Об’єднані територіальні громади проігнорували

За результатами конкурсу проектів щодо співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку жоден проект Байковецької сільської ради не пройшов конкурсу. 

“Байковецька сільська рада подала на конкурс 21 проект, — каже Байковецький сільський голова Анатолій Кулик.

Перший реєстр зведених картографічних матеріалів

Презентовано перший в Україні офіційний реєстр, що містить зведені картографічні матеріали та моніторинг адміністративно-територіальних одиниць в мережі Інтернет

Відтепер уся інформація, що стосується адміністративно-територіального устрою України міститиметься на одному ресурсі.
1 березня в Мінрегіоні під  час першого засідання Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку презентовано геопортал «Адміністративно-територіальний устрій України».

Місцевий розвиток громад

Триває семінар проекту "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства". Сьогодні представники органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, журналісти  та експерти з України та Молдови працюють над темою "Ефективна співпраця між громадськими організаціями, місцевою владою і бізнесом". Тренер заходу Юрій Вдовенко формулює питання місцевого розвитку. 

вівторок, 1 березня 2016 р.

Розвиток спроможності громад України та Молдови

Сьогодні у Вінниці розпочалась реалізація проекту "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства". У перший день семінару предстаники органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, журналісти  та експерти з України та Молдови ознайомилися з досвідом роботи МГО ВОО "Україна-Польща-Німеччина". Тренер заходу Олексій Гаврилов поділився досвідом країн Європи ( в першу чергу Польщі) у проведенню реформ та можливістю їх впровадження в Україні та Молдові.