25-26 жовтня відбувся міжнародний науковий конгрес «Інформаційне суспільство в Україні», організатором якого виступило Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України. Одна із тематик Конгресу - «Партнерство «Відкритий Уряд».
На офіційній церемонії відкриття Елена Панова, заступник Директора Представництва Програми Розвитку ООН в Україні, зазначила, що інформаційно-комунікаційні технології надають інструменти для досягнення сталого людського розвитку і рівності, оскільки надають послуги найбільш маргінальним групам населення та покращують прозорість і підзвітність. Відзначено активну роль Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України та Національного центру електронного урядування у впровадженні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», а також поінформовано про спільні зусилля у створенні веб-порталу ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Цей портал станепотужним інструментом для поширення інформації, що стосується ініціативи і залучення суспільства допроцесу прийняття рішень.
Під час онлайн включення Івар Талло, засновник Академії електронного урядування Естонії, сказав про партнерство Академії із Національним центром електронного урядування України зреалізації заходів Плану дій. Одним із напрямів співпраці є впровадження пілотного проекту «Електронний регіон – Електронна Дніпропетровщина» на виконання Меморандуму взаєморозумінняміж Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України, Дніпропетровськоюобласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною радою, Національним центромелектронного урядування та Академією. Проведено експертизу проекту Концепції побудовикомплексної системи «Електронний регіон».
В рамках роботи секції «Партнерство «Відкритий Уряд» учасники побачили відео звернення РауляЗамбрано, Старшого радника з політики розвитку ІКТ Програми Розвитку ООН з Нью-Йорку, якийнаголосив на ключових елементах ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» - прозорості, підзвітностіта участі, які також є принципами демократичного врядування, та ІКТ, що робить участь можливою.Україна прийняла амбіційний План дій, що вимагатиме постійно діючого моніторингу та вчасногокорегування дій.
Проміжний стан реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» висвітлила ОлесяАрхипська, керівник Національного центру електронного урядування, заступник генерального директора з питань е-урядування ДП «Держінформресурс України». За оцінкою НЦЕУ 78% заходівПлану дій знаходяться у процесі виконання, з них біля 25% заходів вже виконано. Впровадженняініціативи – це новий формат роботи влади, взаємодії із громадянами, інститутами громадянськогосуспільства. Від відкритого діалогу до партнерства.
Представники Громадського партнерста на підтримку впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» представили результати громадського аудиту стану реалізації ініціативи на рівніобласних державних адміністрацій. Лариса Колос, голова правління МГО «Школа рівних Можливостей»,регіональний координатор у Київській області, зазначила, що об'єктом моніторингу стали органипублічної влади місцевого рівня – обласні державні адміністрації та місцеві ради. Джерела інформації:звіти регіональних координаторів громадського партнерства та відомості, наявні у публічному доступу.Загальний відсоток успішності становить 51,6%, з них заходи:
забезпечення участі громадськості у врядуванні – 21,8%;
забезпечення доступу до публічної інформації – 12,5%;
боротьби із корупцією – 15,6%;
впровадження адміністративних послуг – 21,8%;
впровадження електронного урядування – 28,1%.
За рейтингом у першу п’ятірку регіонів-лідерів впровадження ініціативи входять: Вінницька, Київська, Чернігівська, Херсонська та Донецька області. Найгірше становище справ у Тернопільській,Черкаській, Закарпатській, Харківській областях та АР Крим.
Під час онлайн включення регіональний координатор ініціативи у Запорізькій області, головаправління ГО «Народний захист» Наталія Заболотна наголосила, що, на жаль, на прикладі Запорізькоїобласті розглядається негативний досвід реалізації ініціативи. У влади відсутнє розуміння необхідностівідворотності змін, відсутня взаємодія із громадськістю, громадськість займається стимулюваннямвлади до дій замість взаємодії. Проекти громадськості на підтримку впровадження ініціативи незнаходять підтримки у влади.
Експерт з урядування та сталого розвитку проекту ПРООН «Муніципальна програма врядуваннята сталого розвитку» Олена Урсу представила роботу проекту, спрямовану на впровадження елементіве-врядування в 29 містах-партнерах, а саме: створення офіційних міських веб-сторінок, впровадженнясистем управління якістю муніципальних послуг/ISO, створення центрів надання адміністративнихпослуг, впровадження електронного документообігу та підтримка веб-проектів, що базуються накраудсорсингу.
Спільну стратегію дій Міністерства культури України, Державного агентства з питань науки,інновацій та інформатизації, Національного центру електронного урядування та програми «Бібліоміст» в рамках реалізації ініціативи «Бібліотеки – мости до електронного урядування» щодо забезпеченнядоступу громадянам України до державних онлайн ресурсів презентував директор програми«Бібліоміст» Матей Новак.
Говорячи про механізми електронної демократії, радник Голови Держінформнауки ДенисГурський зазначив: «Влада має звернути увагу на громадські ініціативи в інтернет. Створюються сотнівеб-додатків, які дійсно змінюють життя людей на краще. Громадяни самі створюють та будутьстворювати інтерактивні мапи проблем, рейтинги лікарів, сервіси для волонтерів. Кооперація ізавторами таких веб-додатків дозволить розвинути засади прямої демократії та додати інноваційнускладову розвитку «Партнерства «Відкритий Уряд»».
Під час роботи секції представлено проміжні підсумки реалізації пілотного проекту «Електроннийрегіон» - «Електронна Дніпропетровщина», можливості використання хмарних технологій через хмарнуініціативу Майкрософт – Відкриті Урядові Дані, а також обговорено теоретичні аспекти електронногоуряду у контексті Плану дій.
На виконання Плану заходів «Партнерства «Відкритий Уряд» під час роботи секції та виставкипредставлено прототип офіційного веб-порталу «Партнерство «Відкритий Уряд», створеногоНаціональним центром електронного урядування за підтримки ПРООН, державну систему електроннихзвернень та запитів на інформацію, систему електронної взаємодії органів виконавчої влади, створенихДержавним підприємством «Державний центр інформаційних ресурсів України».
Пряма інтернет-трансляція, онлайн включення відбувались за підтримки генерального інтернет-партнера компанії «Адамант». Відеозвіт планується розмістити на сайті Національного центруелектронного урядування. http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245740950&cat_id=244277212
Немає коментарів:
Дописати коментар