Містобудівна політика України має бути кардинально переглянута та базуватись на європейських принципах та стандартах. Існуючі законодавчі атавізми залишаються своєрідною Залізною завісою, яка відділяє українську будівельну сферу від Європи. І нам по силах зламати цю завісу. Відтак зміни до містобудівного законодавства України з питань планування територій мають бути прийняті якнайшвидше.
пʼятниця, 29 квітня 2016 р.
Реформування Погребищенської ЦРЛ
28 квітня у Погребищі відбулося засідання клубу громадського діалогу. Це стало офіційним стартом проекту „Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу” у Погребищенському районі. Цей проект, спрямований на започаткування та покращення впорядкованого конструктивного та результативного діалогу в громадах України у формі Клубів громадського діалогу (КГД). Проект виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у співпраці з МГО „Інститут демократії імені Пилипа Орлика” (Україна) у невеликих містах Херсонської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Вінницької, Черкаської областей.
Місцеві громади Кременеччини залучають кошти Євросоюзу та ПРООН
Уже вдруге за останніх два роки Кременецький район став учасником Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй у рамках третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Андрій Кавунець. Про об'єднання громад.
«Об’єднання громад, як одруження: хтось - за коханням, а хтось - за розрахунком. І тут, хто яку любов вибере. Або кому пощастить…» За цим вдалим прикладом легко пояснює складність нинішнього процесу Андрій Кавунець. Та запевняє, що «по зальоту» не об’єднаються громади.
Мабуть, прізвище Кавунець знають більше в районах і селах Вінниччини, ніж інших керівників області. Його хочуть чути селяни, але не хочуть бачити сільські голови.
четвер, 28 квітня 2016 р.
Дві концепції оптимізації районного рівня
В Мінрегіоні презентували дві концепції оптимізації районного рівня
В умовах проведення реформи місцевого самоврядування, децентралізації, коли йде процес об’єднання громад, відбувається передача їм значних повноважень, ресурсів і відповідальності, - виникла гостра необхідність переглянути систему територіальної організації влади на рівні районів, яка сьогодні стає неефективною.
Шлях Республіки Польща до дієвого місцевого самоврядування
Конференція на тему: Шлях Республіки Польща до дієвого місцевого самоврядування відбудеться у Луцьку 17 травня 2016 р. у сесійній залї Луцької районної ради, вул.Ковельська, 53.
Програма конференції:
вівторок, 26 квітня 2016 р.
Сховище відходів на ЧАЕС буде добудовано
На засіданні Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки, яке відбулось у Києві 25 квітня 2016 року, досягнуто домовленості щодо залучення коштів для ліквідації дефіциту у 105 млн євро на будівництво сховища відпрацьованих ядерних відходів та нового об’єкту «Укриття». Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на спільній прес-конференції, коментуючи результати засідання Асамблеї.
понеділок, 25 квітня 2016 р.
Субсидії повинні мати мотивуючий фактор
В 2015 році на компенсацію теплової енергії у вигляді субсидій було витрачено 18 млрд гривень, в цьому році заплановано 35 млрд гривень. Частина цих коштів йде на обігрів повітря, тому що понад 50% енергії не доходить до наших громадян через застарілість систем постачання або ж втрачається в будівлях через не утеплені стіни, під’їзди, покрівлю та інше.
Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко у ході круглого столу «Енергетичні субсидії в Україні та перші результати реформи», організованого Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України.
неділя, 24 квітня 2016 р.
Репресії стосовно свободи слова в Криму
24 березня 2014 року на прес-конференції в УНІАН керівник моніторингової місії, координатор проектів Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» Володимир Ханас розповів про результати моніторингу з дотримання прав людини в більшості міст Криму, проведеного з 14 по 23 березня. Він зауважив, що ситуація наразі не підлягає однозначній оцінці, оскільки змінюється в Криму щодня. “Зробити висновки з дотримання прав людини в Криму дуже важко. Там діє право сильного, право автомата, право озброєної зграї.
субота, 23 квітня 2016 р.
Методологія стратегічного планування розвитку ОТГ
Процес децентралізації влади, що розпочався в Україні у 2014 році, призвів до створення в 2015 році об‘єднаних територіальних громад (далі ОТГ). Спроможні громади повинні стати базовим елементом ефективної системи влади в Україні.
На етапі створення ОТГ зустрілися з багатьма викликами, серед яких є:
Як зробити сільський водоканал
У Швейцарсько-українського проекту #DESPRO з'явилась ціла книжка з детальними інструкціями як зробити сільський водоканал, налагодити систему водопостачання в селі. Відтепер у багатьох громад, особливо об'єднаних буде змога це профінансувати з власних бюджетів.
А ЯК це зробити - ось все покроково розписано в цій корисній книжці. Беріть на озброєння та діліться з іншими!
http://despro.org.ua/…/DESPRO_2016_Silske_vodopostachannia_…
#водопостачання #зробилисамі #децентралізація
А ЯК це зробити - ось все покроково розписано в цій корисній книжці. Беріть на озброєння та діліться з іншими!
http://despro.org.ua/…/DESPRO_2016_Silske_vodopostachannia_…
#водопостачання #зробилисамі #децентралізація
Продовжено конкурс на посади керівників регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку
Продовжено конкурс на посади керівників регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку
Мінрегіон разом з партнерами-донорами продовжує до 27 квітня конкурс на посади керівників регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку.
пʼятниця, 22 квітня 2016 р.
Староста – герой нового часу
Реформа місцевого самоврядування та територіально організації влади, процес децентралізації створює нові умови, в яких ми житимемо в подальшому. Усе очевидніше, що зворотного шляху немає, реформи вже на такій стадії, що до протилежного берега ближче, ніж повертатися.
Отже, громади об’єднуються, укрупнюються, і одним з побоювань людей є те, що коли буде одна рада об’єднаної громади, колишні сільради приберуть і настане безвладдя, анархія і занепад.
четвер, 21 квітня 2016 р.
Триває конкурс на посади керівників регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з партнерами-донорами проводить конкурс на посади координаторів (керівників) регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку, які створюються в усіх областях України як юридичні особи для підтримки впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації повноважень органів виконавчої влади, реформування державної регіональної політики.
середа, 20 квітня 2016 р.
Переломна точка в розвитку сільських територій
«Три роки поспіль Україна збирає більше 60 млн тонн
зерна, в 2015-2016 році на експорт піде 35 млн тонн зернових. Це все досягнення
українського села, людей, які там працюють. Тому я переконаний, що точка
зростання української економіки знаходиться в розвитку сільських територій», -
зазначив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час свого
виступу на конференції «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації:
стан, можливості та ризики».
Історія успіху Снітківської громади
«Уявіть, що ви жителька мого села, маєте земельну ділянку і вам пропонують посадковий матеріал безкоштовно з гарантією, що завтра вирощену продукції у вас закуплять за оптовою ціною. Погодитеся? Так. Аргументом для переконання інвестора у ефективності такого механізму було наступне – оформлення оренди на земельну ділянку займає багато часу і не тільки часу… А навіщо шукати землю, якщо вона є у приватному господарстві?..»
Віктор Ольшевський, Снітківський сільський голова
Місцеві ради зможуть управляти землями за межами населених пунктів
Землі державної власності за межами населених пунктів будуть передані у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відтак, сільські, селищні, міські ради отримають відповідні повноваження із розпорядження такими землями.
19 квітня народні депутати підтримали у першому читанні Проект Закону № 4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель», яким зокрема вносяться зміни до Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та ще 15 законів України.
Розвиток сільських територій залежить від активності громад
Розвиток сільських територій в умовах децентралізації значною мірою залежить від активності громад, - В’ячеслав Негода
Уряд має затверджену стратегію регіонального розвитку до 2020 року, де значне місце відведено вирішенню проблем сільських територій. Але в умовах децентралізації жодна урядова стратегія чи політика не сприятиме реальному розвитку територій так, як активна і відповідальна позиція місцевих громад.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час науково-практичної конференції «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики», що проходить сьогодні у Києві.
понеділок, 18 квітня 2016 р.
Записки Ханаса Про децентралізацію
Записки Ханаса: Про децентралізацію: Відвідуючи новостворені територіальні громади як в рамках проекту « Громадський моніторинг відкритості місцевих бюджетів вТернопільській...
неділя, 17 квітня 2016 р.
Про децентралізацію, або Вітання Гройсману.
Портрет Гройсмана внизу на моїй сторінці, цього палкого прихильника і провідника ідеї децентралізації, яка проходить за формулою "ми вам тепер дамо більше грошей", - закликає до дискусії з цього приводу. Я вже говорив, що ці виділені додаткові гроші до місцевих бюджетів зараз, при збереженні цього злодійського капіталізму для обраних - "подушка безпеки" для місцевих феодалів. Чому? Тому що ні місцевим бюджетом, ні землею, ні іншими ресурсами самі жителі сіл, селищ, міст ніяк не розпоряджаються.
пʼятниця, 15 квітня 2016 р.
Організація надання бібліотечних послуг
Бібліотечний автобан: Рекомендації щодо організації надання бібліотечних...: Для усіх бібліотечних працівників України сьогодні важливим є надання послуг населенню в новостворених об'єднаних територіальних громадах, що утворюються внаслідок реформи місцевого самоврядування. Одним із завдань реформи є надання місцевим громадам права самостійно вирішувати питання місцевого значення та наділення їх більшими ресурсами і можливостями використання внутрішніх резервів. Одним із критеріїв визначення спроможної територіальної громади є її здатність забезпечити належний рівень надання послуг у сфері культури.
субота, 9 квітня 2016 р.
Кременецький досвід для громад
Записки Ханаса: Кременецький досвід для громад: Модель запропонована проектом ЄС/ПРООН « Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» найбільш адаптована до викликів , котрі постали перед територіальними громадами в Україні. В цьому наочно переконались учасники тренінгу "Підтримка місцевої влади в реплікації методології Проекту Місцевий розвиток орієнтований на громаду" , котрий відбувся у Кременці та Кременецькому районі.
пʼятниця, 8 квітня 2016 р.
Центр адміністративних послуг відкриється у Шумську
Грант у розмірі 20 тисяч доларів виборола Шумська об’єднана територіальна громада, взявши участь у Проекті Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ». Про особливості реалізації пілотного мікропроекту щодо створення центру надання адміністративних послуг під час семінару у Кременці розповів координатор Тернопільського обласного ресурсного центру Ігор Стефанів.
Приймаються заявки на проекти
Об’єднані громади вже мають змогу подавати заявки на проекти, які планують реалізувати за рахунок державної субвенції
Мінрегіон своїм наказом затвердив форму заявки на проект, який може реалізовуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
пʼятниця, 1 квітня 2016 р.
Про передачу повноважень громаді
Як передати Шумській об’єднаній територіальній громаді повноваження у галузях освіти, культури, медицини, соціального захисту та організувати роботу так, аби вона дійсно була ефективною і злагодженою, обговорили на засіданні колегії РДА. Зокрема, йшлося про необхідність чітко дотримуватися правових аспектів даного процесу, враховуючи всі нюанси, оскільки поспіх та непродуманість дій можуть призвести до негативних наслідків як у суто господарських, так і у кадрових питаннях.
Підписатися на:
Дописи (Atom)