четвер, 28 квітня 2016 р.

Дві концепції оптимізації районного рівня

В Мінрегіоні презентували дві концепції оптимізації районного рівня
В умовах проведення реформи місцевого самоврядування, децентралізації, коли йде процес об’єднання громад, відбувається передача їм значних повноважень, ресурсів і відповідальності, - виникла гостра необхідність переглянути систему територіальної організації влади на рівні районів, яка сьогодні стає неефективною.

З цією метою фахівці експертної групи, що діє при Мінрегіоні, запропонували бачення щодо майбутньої оптимізації системи територіальної організації влади на районному рівні.
Зокрема, концепцією, яку пропонує голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, передбачається створення адміністративних округів, які утворюються на базі декількох існуючих районів.
«Ми не можемо зараз в усіх районах – і в дрібних, де мешкає 7 тисяч населення, і в великих, де є 180 тисяч жителів, - мати однакову структуру органів виконавчої влади. Це нерентабельно і неефективно», - вважає експерт.
Отже, на його думку, основним критерієм створення майбутніх адміністративних округів повинна стати чисельність населення, яка має бути не меншою за 150 тисяч жителів.
Центрами таких округів стануть, відповідно до концепції, найбільші міста області.
Такий підхід, на думку експерта, дозволить створити 130 ефективних адміністративних округів замість 490 існуючих нині районів.
«За основу поки що ми взяли райони, але в подальшому цей поділ треба буде робити по перспективним планам формування громад областей. Саме громади мають стати основою для організації територій і для встановлення меж майбутніх адміністративних округів», - зазначив Ігор Коліушко.
Натомість директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак вважає, що більш обґрунтовано створювати нові адміністративні округи на базі госпітальних округів, методику формування якихнайближчим часом має запропонувати Міністерство охорони здоров’я.
«При створенні адміністративних округів не зовсім правильно орієнтуватися лише на чисельність населення. Треба враховувати також зону обслуговування. Державні адміністрації розташовувати можна де завгодно, а от центри госпітальних округів мають бути лише там, де вже є медична інфраструктура і сформовані потоки пацієнтів. І вже на ці логічно створені госпітальні округи потрібно накладати адміністративні. Навпаки не вийде», - вважає експерт.
За підрахунками Юрія Ганущака, госпітальних округів має бути не більше 100.
Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода подякував експертам за роботу і пропозиції. «Обидві думки важливі і будуть враховані в подальшому процесі законодавчого регулювання зазначеного питання», - сказав він.
Перший заступник Міністра також нагадав, що найближчим часом буде поданий на погодження до центральних органів виконавчої влади законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України». «Питання оптимізації субрегіонального рівня, утворення нової територіальної основи для розміщення органів виконавчої влади можна було б вирішити в рамках Програми реформування адміністративно-територіального устрою, яку буде підготовлено в розвиток положень зазначеного законопроекту, беручи до уваги запропоновані експертами концепції», - підсумував В’ячеслав Негода.
Довідка
План дій Уряду на 2016 рік передбачає схвалення концепції оптимізації системи територіальної організації влади та утворення нової територіальної основи для розміщення органів виконавчої влади та інших державних органів. Розробити цю концепцію доручено Мінрегіону разом з іншими центральними органами виконавчої влади та облдержадміністраціями.
ПРЕС-СЛУЖБА МІНРЕГІОНУ УКРАЇНИhttp://www.minregion.gov.ua/ 
https://www.facebook.com/MinregionUkraine
(044) 590-47-93; (044) 590-47-92
press@minregion.gov.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар