вівторок, 24 травня 2016 р.

Стратегічне планування для тергромад Тернопільщини


Питання подальшого становлення та розвитку об’єднаних територіальних громад Тернопільщини сьогодні є одним з основних напрямків процесів реформування системи управління в області. Основою такого розвитку новостворених громад мають стати стратегічні плани, розроблені за передовою європейською методологією.

неділя, 22 травня 2016 р.

У Котові висадили малину


За допомогою технічно-інформаційного центру сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Кринички» с.Котів Бережанського району Тернопільської області організовано закупку 22 тис. саджанців малини сорту «Полка», яку висаджено на присадибних ділянках. 

Члени кооперативу, об’єднавшись, реалізувати чергову ініціативу з надією на те, що вона принесе фінансову стабільність їхнім сім’ям.

пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Охорона здоров'я в умовах децентралізації

20 травня 2016 року об 13.00 в приміщенні конгрес-центру ТДМУ ім. Горбачевського "Червона калина с. Дружба Теребовлянського району Тернопільської області відбудеться засідання виїзної колегії МОЗ України на тему: Особливості функціонування системи охорони здоров'я в умовах децентралізації та співпраця з об'єднаними територіальними громадами".

середа, 18 травня 2016 р.

АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ«Громадський моніторинг відкритості місцевих бюджетів у Тернопільській області»

Аналітичний звіт підготовлено за результатами проекту «Громадський моніторинг відкритості місцевих бюджетів в Тернопільській області». У звіті подано методологію проведеного моніторингу та основні результати. За результатами дослідження розроблено основні висновки і рекомендації органам влади та громадянському суспільству. Звіт адресований депутатам Верховної Ради України, керівникам виконавчих структур центрального та місцевого рівня, депутатам місцевих рад, службовцям органів місцевого самоврядування, науковим працівникам, викладачам, аспірантам і студентам вищих навчальних закладів, представникам НУО, а також усім, хто цікавиться питаннями відкритості бюджетів та ефективного використання бюджетних коштів на місцевому рівні.

понеділок, 16 травня 2016 р.

Кошиці. День десятий

Сьогодні наша група полишила Ньїредьгазу (Мадярщина) і прибула в Кошиці (Словаччина). Про роботу повідомляє Сергій Татусяк: "Сьогодні ми вже в м.Кошице (Словаччина) наші партнери у проекті "Розбудова спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства" – Карпатська Фундація

неділя, 15 травня 2016 р.

Кооперативи Тернопільщини закупляють розсаду


Реалізована чергова ініціатива керівників технічно-інформаційних центрів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Старий млин» с.Ценів Козівського району та «Дари Ланів» с.Рудка Кременецького району Тернопільської області. Для членів кооперативу проведено закупку розсади, а саме: помідорів, перцю, баклажанів та капусти. Дані ініціативи гуртують членів кооперативу та показують усі переваги кооперації на селі.

Рекомендації щодо прозорості місцевих бюджетів

Вирішення проблеми непрозорості бюджетного процесу має орієнтуватися на усунення причин, які її зумовлюють: по-перше, відсутності необхідних демократичних традицій у діяльності органів місцевої влади, внаслідок чого працівники відповідних служб не усвідомлюють важливості своєчасного і повного інформування громадян; по-друге, свідомого приховування інформації для того, щоб громада не дізналася про недоліки, зловживання чи корупційні схеми в діяльності місцевої влади, по-третє – відсутність належних навиків у представників територіальних громад.

Висновки за результатами проекту «Громадський моніторинг відкритості місцевих бюджетів в Тернопільській області»

Рівень активного та пасивного доступу до інформації про місцеві бюджети на районному, міському та селищному рівнях є низький. Проведене дослідження дало підстави зробити висновок, що прозорість місцевих бюджетів знаходиться на дуже низькому рівні. Це робить важливу інформацію, що стосується формування і використання місцевих бюджетів, практично недоступною для громадськості.

Ньїредьгаза. День дев'ятий

День розпочався з відвідин історичного будинку, де зараз проходять засідання представницького органу області (медьє) Саболч-Сатмар-Берег , адміністративним центром якої є місто Ньїредьгаза. Очільник представницького органу області, екс-депутат угорського парламенту Оскар Шестак пожертвував частину свого вихідного дня, аби поділитись своїм баченням діяльності органів самоврядування різних рівнів в Угорщині.

субота, 14 травня 2016 р.

Despre vizita noastra

Vizita de studiu in cadrul proiectului "Dezvoltarea posibilităților comunităților. Experiența țarilor Vișegrad pentru țările din Europa de est" continuă. Săptămâna de întâlniri, traininguri si seminare captivante este completată cu sute de poze, comentarii in rețele sociale. In același timp, noi încercam sa găsim si sa aplicam metodologii noi. Un exemplu poate fi notițele/relatările zilnice pe blog, la aceste linkuri 

Ньїредьгаза. День восьмий

"Тренінг на тему "Фандрайзинг та залучення коштів" від ICDT (Міжнародний центр з демократичного перехідного періоду) в рамках реалізації проекту "Розбудова спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства", читає Аннамарія Кекеші."- повідомив у інтернетсервісі Сергій Татусяк.. Про важливість викоритання інтернетсервісів соціальних мереж  для комунікації та пошуку коштів відзначила сама Аннамарія, звернувши увагу на використання сервісу Linkedin.

Братислава-Будапешт. День сьомий

Сьомий день візиту був найвишеградськіший. Впродовж дня ми встигли побувати у трьох столицях країн Вишеградської групи. Зранку відбули з Праги. В обід зустрілися в Братиславі з адміністрацією Вишеградського фонду де учасники візиту змогли поділистися враженнями від візиту і обговорити проект взагалі.

четвер, 12 травня 2016 р.

ЄС продовжить співпрацю з Україною у реформі енергоефективності

Європейський Союз підтримує кроки Уряду України щодо подальшого реформування енергоефективності країни. Про це наголосив керівник Групи підтримки України Пітер Вагнер під час ІІ Форуму енергоефективного партнерства «Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель», що відбувається 12 травня у Києві.

Про впровадження проекту «Twinning»

Проект Twinning є дуже важливим для Мінрегіону, оскільки одним із основних його завдань є забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері поводження з побутовими відходами, а реформування цієї галузі можливе лише шляхом розроблення та прийняття відповідних нормативно-правових актів. У цьому випадку експертна допомога наших європейський партнерів є дуже цінною для нас, оскільки передасть нам свій досвід щодо реалізації державної політики у цій сфері та гармонізує українське законодавство до європейських директив.

Прага. День шостий

Сьогодні наша група працює з з Інститутом стабільності та розвитку (Прага). Своїм досвідом поділилася  Іва Гайкова - координатор МА21 в районі міста Прага.
Про це розповідає своїм читачам Ольга Безпалько : " 
В Чехії на державному рівні прийнятий стратегічний документ - Програма МА21, головним завданням якого є його імплементація на місцевому рівні, щоб Світ розвивався далі. 

Познань.Дрезден.Прага. День п'ятий

Сьогодні група  українських та молдовських експертів, котрі прибули в Польщу у  рамках українських та молдовських експертів, котрі прибули в Польщу у  рамках проекту "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства".  відбула з Познані і прибула у Прагу....

середа, 11 травня 2016 р.

Гміна Сухий Ляс.День пізнань четвертий

Одна справа отримувати інформацію із Всемережжя чи наваіть від достойних експертів, зовсім інша бачити самому, аналізувати ситуацію і робити якісь прогнози на майбутнє. Відвідання гміни Сухий Ляс, зустрічі з керівництвом, обсервація закладів дає змогу з одного боку самому оцінити фукціонування струтур, з іншого боку - доказує серйозність намірів організаторів Академії спроможності громад реалізувати амбітні плани в Україні. Поза сумнівом - відвідання гміни вимагає детельнішої розвідки та аналізу, однак швидкоплинність нашого часу вимагає оперативної і водночас достовірної інформації.

вівторок, 10 травня 2016 р.

Познань.WOKISS.День пізнань четвертий

День розпочався бурхливим обговоренням питань, котрі стосуються фінансування освіти у малих населених пунктах Польщі, України та Молдови. Однак питань залишилось багато і, очевидно, експертам Академії спроможності громад прийдеться виокремити "освітню групу". Тим часом досвідом стретегічного управління та його значення для розвитку місцевого самоврядування ділиться Вальдемар Прус.

понеділок, 9 травня 2016 р.

Пропозиції щодо удосконалення реформ

Системні:
- управління та адміністрування радою через найнятого менеджера, куоторого вибирає місцева рада і підзвітного раді;
- модель управління і адмінстрування радою, типово парламентська з виконавчою владою
- модель управління і адміністрування радою з розширенними повноваженнями;
-включення депутатів в управління, прийняття ними спільної відповідальності за управління
-забезпечення більшої свободи діяльності депутатів в.т.ч можливості передачі експертиз, фактична незалежність бюро ради

Познань.WOKISS.День пізнань третій


WOKISS за 25 років 6 18 000 навчальних курсів для більш як 400 000 учасників, 95 телефонних консультацій і більш як 6000 юридичних супроводів, 11 000 візитіві в пунктах самоуправління і 55 000 інформаційних телефонних консультацій, більше 120 міжнародних поїздок з метою навчання 2500 осіб, більше 100 партнерських контактів, 250 досліджень,що підтверджують локальний розвиток...

Про виклики перед громадами та реформи в галузі освіти

Робота експертів у реалізації проекту "Розбудова спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства", що співфінансується Міжнародним Вишеградським Фондом триває навіть під час переїздів. Сьогодні під час переїзду Люблін-Познань відбулась результативна дискусія щодо викликів, котрі стоять перед новоствореними територіальними громадами України в освітній галузі.

неділя, 8 травня 2016 р.

Люблін. Майданек. Познань. День другий

Сьогодні група  українських та молдовських експертів, котрі прибули в Польщу у  рамках проекту "Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства".  відбула з Любліна і прибула в Познань... Відвідали музейний комплекс Майданек.

Люблін. День Перший


7 травня розпочався черговий етап реалізації проекту "Розбудова спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства", що співфінансується Міжнародним Вишеградським Фондом.
Дружня гендернозбалансована команда з України та Молдови перетнула україно-польський кордон і розмістилась на нічліг у затишному готелі Winiawski.