вівторок, 10 травня 2016 р.

Познань.WOKISS.День пізнань четвертий

День розпочався бурхливим обговоренням питань, котрі стосуються фінансування освіти у малих населених пунктах Польщі, України та Молдови. Однак питань залишилось багато і, очевидно, експертам Академії спроможності громад прийдеться виокремити "освітню групу". Тим часом досвідом стретегічного управління та його значення для розвитку місцевого самоврядування ділиться Вальдемар Прус.
(На хвилиночку - він анписав більше 400 унійних проектів). Діалог триває без офіційних перерв. Досвід Польщі надзвичайно цікавий. Ну й цікаво спілкуватись з практиком. Нагадую, що про необхідність стратегічних планів для територіальних громад в Україні ми вже писали.
Стратегічне планування для територіальних громад України - пиатння надзвичайно актуальне. І саме тому, навіть під час кавоперерви українські експерти уточнюють нюанси процесів у Польщі.
Якщо питання побудови стратегії так чи інакше описані в різних посібниках, то авторські індикатори Вальдемара Пруса заслуговують на оприлюднення. Серед них- рівень власних доходів гміни на 1 жителя, довжина муніципальних доріг з твердим покриттям, довжина велодоріжок, відсоток осіб, що використовують соціальну допомогу, кількість злочинів, кількість правопорушень, площа гміни, що покривається місцевами планами зонування, кількість субєктів господурювання, число безробітних, доля дітей, що відвідують дошкільного освіти, числа туристів, що відвідують гміни.
Найкращий формат розробки Стратегії розвитку громади - співпраця експертів, мешканців та адміністрації села. 
Експерти - дають механізми; мешканці - допомагають визначити пріоритети; адміністрація - займається імплементацією.Матеріал підготовлений у рамках проекту "Розбудова спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства", що співфінансується Міжнародним Вишеградським Фондом.

Немає коментарів:

Дописати коментар