четвер, 27 жовтня 2011 р.

ПІДПИШІТЬ ЗВЕРНЕННЯ


Новий Закон України <<Щодо розгляду справ Верховним Судом України>> сприяє подальшій корумпованості судової системи

Шановні колеги! 

Долучайтесь до вимоги громадських активістів застосувати вето до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України», який сприяє подальшій корумпованості судової системи та порушує права та свободи людини.

Вінницька правозахисна група звертає увагу Президента України та українського суспільства на те, що прийнятим 20 жовтня 2011 року Законом «Про внесення змін до деяких законодавчихактів щодо розгляду справ Верховним Судом України», внесено зміни до Ст.3 Закону України «Про доступ до судових рішень», відповідно до яких положення п.3 Ст.3 цього закону, за якими до Єдиного державного реєстру судових рішень вносились «усі судові рішення судів загальної юрисдикції» замінено на наступну формулу: «Перелік судових рішень судів загальної юрисдикції, що підлягають включенню до Реєстру, затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України».

Зазначена новела закону №9151 є такою, що фактично знищує Єдиний державний реєстр судових рішень, суперечить Закону України «Про доступ до судових рішень», порушує принципи відкритості діяльності судів загальної юрисдикції, прогнозованості судових рішень та сприяння однаковому застосуванню законодавства. Ми вважаємо, що вказана норма грубо порушує право громадян України на звернення до Конституційного суду України, оскільки саме Єдиний державний реєстр судових рішеньє джерелом отримання інформації про можливе неоднозначне застосування судами положень Конституції або законів України, що є умовою для конституційного звернення відповідно до Ст.94 Закону України «Про Конституційний суд України».
Ми переконані, що прийнятий Закон фактично зводить нанівець усю цінність Єдиного державного реєстру судових рішень, суперечить конституційним засадам здійснення правосуддя, визначеним Ст.129Конституції України, зокрема принципам гласності та відкритості судового розгляду.
З урахуванням вищезазначеного, ми приходимо до висновку, що прийняті ВР України зміни до Закону України «Про доступ до судових рішень» сприяють подальшій корумпованості судової системи, порушують права та свободи людини.
Ми засуджуємо таку небезпечну та цинічно-корупційну «законотворчу діяльність» авторів цього закону, та закликаємо Президента України Віктора Януковича застосувати вето щодо нього, повернувши закон до Верховної Ради зі своїми зауваженнями на повторний розгляд.

Зважаючи на високу суспільну небезпеку набрання сили вказаним законом, ми закликаємо представників громадянського суспільства, юристів, усіх небайдужих людей направити звернення до Президента України з вимогою застосувати вето до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України».
Підписати звернення можна за цим посиланням http://www.onlinepetition.ru/veto9151/petition.html

Немає коментарів:

Дописати коментар