четвер, 26 червня 2014 р.

Самооборона Тернопопільщини звітує про роботу


Самооборона Майдану Тернопільщини провела прес-конференцію, на якій поінформувала про свою поточну діяльність. Зокрема, активісти заявили, що  продовжать активний бойкот російського бізнесу на теренах області після завершення оголошеного перемир’я. Характер акцій активістів залежатиме від дій окупанта на сході держави. Самооборонці надалі проводять збір коштів та медикаментів на потреби батальйонів області і закликають громадськість долучатись до ініціативи. Також місцева Самооборона продовжує здійснювати контроль за  призначеннями очільників місцевих силових структур.


Допомога батальйонам
Самооборона зосередила увагу на допомозі саме батальйону спецпризначення при УМВС «Тернопіль», оскільки матеріально-технічне забезпечення для цього батальйону держава не виділяє, це не передбачено в бюджеті. Наразі формування потребує бронежилетів, шоломів та тактичних окулярів. Також обласна Самооборона опікується бійцями батальйонів «Азов» і «Айдар», які є вихідцями із Тернопільщини чи майданівцями та зараз перебувають в зоні бойових дій.
На сьогоднішній день Самообороною залучено 468 620 грн., серед яких готівка, валюта активістів із закордону, пожертви з благодійних фондів «Карітас» та «Правопорядок». На частину залучених коштів закуплені спальники, каремати, балаклави, сигнальні засоби, система охорони, частина наколінників, налокітників, взуття та форми. Проводиться робота по закупівлі бронежилетів. Також проводиться збір  медикаментів та продуктів, значну допомогу в чому надають меценати із закордону.
Приєднуватись до обласного Штабу національної оборони, нещодавно створеного місцевими політиками та громадськими діячами для підтримки батальйонів, Самооборона не буде. Робота по збору спорядження у Самооборони вже налагоджена, і вона готова працювати надалі в цьому напрямку. Неузгодженості дій в такій ситуації не буде, оскільки закупівля необхідного здійснюється за запитом батальйону. Тобто закупляються лише ті речі, які безпосередньо узгоджені з керівництвом батальйонів.
«Активність громадян в допомозі воякам різко підвищилась після загибелі нашого земляка в зоні бойових дій. Тобто люди, побачивши проблему зблизька, починають усвідомлювати необхідність підтримки бійців. Важливо, щоб ми забезпечили їх необхідним до того, як вони поїдуть на схід», - говорить координатор збору коштів Самообороною Роман Павлишин.

Бойкот російського бізнесу
Пікетами російських банків в Тернополі активісти Самооборони підхопили хвилю бойкоту російського бізнесу та зробили поштовх до більш рішучих акцій по всій Україні. Завдання таких пікетів: по-перше, переконати громадян не користуватися послугами представників російського бізнесу, щоб не фінансувати вбивць наших військових; по-друге, добитися від державного керівництва санкцій проти російського бізнесу та зменшення російської частки у капіталі українських підприємств. Акції бойкоту на Тернопільщині продовжаться після закінчення оголошеного перемир’я, а їх форма залежатиме від дій російських окупантів.
«Ми дали людям і держкерівництву інформаційний посил про готовність громади до рішучих дій проти фінансування окупанта нашими ж грошима. Тепер черга за кожним громадянином – показати свою свідомість і не користуватись послугами російського бізнесу. Від державж ми чекаємо рішучих мір. Як ми можемо розраховувати на санкції Європи протии Росії, якщо всередині своєї країни нема жодних санкцій на загальнодержавному рівні», - зазначив комендант Тернопільської Самооборони Іван Ковалик.

Вишкільна робота
Разом з тим Самооборона області продовжує проводити вишколи для членства та для місцевої молоді. Так, спільно з ГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» проведе 28 червня пейнтбольний турнір «Кубок Шухевича» та 5-13 липня вишкільний патріотичний табір для молоді «Лисоня» ім. І. Гавдиди.

Кадрові призначення
З метою здійснення контролю за  прозорістю призначеннями керівників районних відділів внутрішніх справ Самооборона Тернопільщини надіслала відповідне звернення до Міністра внутрішніх справ України, начальника департаменту кадрового забезпечення МВС та начальнику УМВС у Тернопільській області. (Звернення у Додатку)

Питання статусу бійців АТО
Ще одне звернення обласна Самооборона підготувала до Президента, Міністра внутрішніх справ та Міністра оборони щодо соціальної захищеності осіб, які беруть участь у антитерористичній операції на Сході України та членів їх сімей. Передумовою цьому стало звернення представника Самооборони, який перебував на службі в зоні АТО, а у військовому квитку отримав запис про перебування на зовсім іншій території далекій від зони бойовий дій. (Звернення Самооборони у Додатку)

Також на прес-конференції було зачіплене питання активістів, які  називають себе 12 тернопільською сотнею Майдану.
 «До нас звернулися обурені  підприємці тернопільського ринку щодо конфлікту з групою самооборонців. Як нам вдалося з'ясувати, ними виявилися представники так званої 12 тернопільської сотні Майдану. У зв'язку з цим хочу зазначити, що 12 сотня жодного відношення до Самооборони Майдану не має. Окремі представники 12 сотні дійсно були на Майдлані, але в організовану структуру Самооюборони не входили і самоорганізувалися у так звану 12 тернопільську сотню лише у березні цього року», - зазначив представник Самооборони Майдану Тернопільщини Юрій Моргун.

Немає коментарів:

Дописати коментар